Kacsavárosnak hívja mindenki, ám nem gyerekjáték az a terepaszducktowntal, ami április közepén érkezett a nagy hírű amerikai technológiai egyetemtől a Continentalhoz. A Duckietownt a Massachusetts Institute of Technology-tól (ismertebb néven MIT) kapta közösen a Continental és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A játékvárosban tét nélkül lehet kipróbálni az önvezetési algoritmusokat.

A Continental budapesti gépi mélytanulási központja (Deep Machine Learning Competence Center) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem álltal indított Professional Intelligence for Automotive (PIA) együttműködés keretein belül a német autóipari beszállítóhoz megérkezett az az önvezetési tesztkörnyezet, amelyen a mérnökök valós közlekedési helyzeteket fognak tesztelni. A Duckietown nem más, mint egy durván 14 négyzetméteres, polifoam négyzetekből álló, felmatricázott terepasztal, amelyen 12 autonóm kisautó köröz gumikacsákkal.

A teljes cikk elérhető ezen a linken.