A gépi tanulás és a tárgyak internetének fejlődésével az önvezető járművek megjelenésének időpontja is egyre közeledik. A Waymo, a GM Cruise és az Argo AI vállalatok az elmúlt években hatalmasat léptek előre az autonóm szektorban, jelenleg a technológia tökéletesítésén dolgoznak.önvezető

A gépi tanulás és a tárgyak internetének (IoT) fejlődésével az önvezető járművek megjelenésének időpontja is egyre közeledik – az IoT szenzorok valós idejű adatokat szolgáltatnak az autonóm járművekről, ez segít megérteni az autóknak a változó környezetet, a forgalmi feltételeket, és felismerni az üzemeltetési problémákat.

A technológia még nem tökéletes, a gépi tanulást és IoT technológiákat még fejleszteni kell ahhoz, hogy nagyvárosokban, autópályákon, és nehéz vezetési körülmények között közlekedhessenek. Emellett a biztonsági tényező sem elhanyagolható – a szakemberek még dolgoznak a kritikusnak számító biztonsági rendszerek fejlesztésén és telepítésén.

Az eredeti cikk elérhető ezen a linken.