Telefonnal irányított parkolás, önálló sávtartás és -váltás, forgalomkövetés. Néhány BME-s újítás
az autonóm járműfejlesztés területén, amelyekről a KJK oktatója beszélt.

tihanyi

„Több éves kutatómunka eredményeként számos innovatív fejlesztésről számolhatunk be: szakembereinkkel elektronikusan irányítható járművet alkottunk, amely sávtartó, sávváltó és járműkövető funkcióval rendelkezik. Az autó így képes a forgalmi dugókban emberi beavatkozás nélküli önálló működésre” – foglalta össze az autonóm járműfejlesztés és mesterséges intelligencia területén elért legfrissebb műegyetemi sikerekről Tihanyi Viktor, a BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar (KJK) Gépjárműtechnológia Tanszék adjunktusa, az autonóm járműrendszerek kutatásával foglalkozó műegyetemi EFOP pályázat szakmai vezetője.

Forrás: bme.hu

A teljes interjú ezen a linken érhető el.